ویدئو: چگونه در پنل فروشگاهی دیوار ثبت‌نام کنم؟


«پنل فروشگاه دیوار» قابلیت جدیدی در دیوار است که کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. شما می‌توانید با ثبت «پنل فروشگاه» در دیوار، صفحه مخصوص به فروشگاه خود را داشته باشید. لینک صفحه فروشگاه شما در تمامی آگهی‌های فروشگاهیتان نمایش داده می‌شود و کاربران می‌توانند از طریق آگهی‌های شما، به صفحه فروشگاهتان هدایت شوند و دیگر آگهی‌هایتان را نیز مشاهده کنند. اکنون با هم به فرآیند ثبت‌نام «پنل فروشگاهی دیوار» و «نحوه ثبت آگهی در فروشگاه» می‌پردازیم.


مرحله اول: ثبت نام اولیه در سایت دیوار فروشگاه‌ها

اولین قدم برای ثبت‌نام در دیوار فروشگاه‌ها، از طریق سایت «sell.divar.ir» می‌باشد. با کلیک بر روی این لینک، شما به صفحه ثبت‌نام اولیه هدایت می‌شوید. ممکن است این لینک از طریق پیامک برای شما ارسال شده باشد.  پس از ورود به این صفحه، شما در انتها با فیلدهای زیر مواجه خواهید شد:در این قسمت، ابتدا باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. سپس شماره موبایل خود را در فیلد مربوطه درج کنید. توجه داشته باشید که تمامی آگهی‌های شما در فروشگاهتان با این شماره درج خواهند شد. سپس، صنف فعالیت خود را در فیلد پایینی وارد کنید. برای مثال اگر در زمینه فروش موبایل و اپ‌تاپ فعالیت می‌کنید، در این فیلد عنوان "گوشی موبایل و لپ‌تاپ" را قرار دهید. سپس دکمه "ساخت فروشگاه" را انتخاب کنید. در صورتی که اطلاعات خود را به درستی وارد کرده باشید، پیامی مبنی بر ثبت فروشگاه مشاهده خواهید کرد و با بستن این پیام، می‌توانید به سراغ مرحله دوم ثبت‌نام پنل فروشگاه بروید.مرحله دوم: ثبت اطلاعات فروشگاه در صفحه فروشگاه دیوار من

حال صفحه دیوار من شما به دو بخش "حساب شخصی" و "فروشگاه" تقسیم شده است. با ورود به صفحه دیوار من، گزینه فروشگاه را از بالای صفحه انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه "ثبت فروشگاه"، وارد فرآیند ثبت اطلاعات فروشگاه خود در دیوار خواهید شد.

در این مرحله، باید اطلاعات اولیه فروشگاه خود مانند نام فروشگاه، توضیح مختصر در مورد حیطه فعالیت خود و آدرس دقیق فروشگاه را وارد نمایید. درج توضیحات مختصر و گویا به کاربران کمک می‌کند تا با حیطه فعالیت شما به درستی آشنا شوند. سپس، لازم است تا از طریق فیلدهای موجود، آدرس دقیق خود را وارد کرده و با انتخاب گزینه "انتخاب محدوده آگهی بر روی نقشه"، موقعیت دقیق فروشگاه خود را بر روی نقشه انتخاب کنید.

حال باید اطلاعات تماس مربوط به حساب فروشگاه خود را وارد نمایید. این اطلاعات شامل شماره موبایل ثبت آگهی در فروشگاه (که پیامک‌های کد تایید و اطلاع‌رسانی به آن ارسال می‌شوند) و کد پستی فروشگاه شما می‌باشد.

در این مرحله باید تصویر پروانه کسب خود را آپلود نمایید. با انتخاب دکمه "افزودن عکس" در قسمت "پروانه کسب"، شما می‌توانید برای این کار از گزینه "از دوربین" استفاده کرده و مستقیما از پروانه کسب خود عکس بگیرید، یا این که با استفاده از گزینه "از گالری"، تصویری را که در گالری گوشی خود ذخیره کرده‌اید بارگزاری کنید. تصویر پروانه کسب باید باکیفیت و قابل‌خواندن باشد. 

هم‌چنین شما می‌توانید در صورت تمایل، برای فروشگاه خود یک تصویر لوگو انتخاب کنید که به عنوان نماد فروشگاه شما در صفحه فروشگاه و آگهی‌هایتان نمایش داده می‌شود. تصاویری مانند عکس سردر فروشگاه، تصویر کارت ویزیت، تصویر حاوی شماره یا لینک، تصویر محصولات و یا تصاویر مات و بی‌کیفیت برای لوگو قابل قبول نمی‌باشد و آپلود تصویر نامناسب، روند تایید فروشگاه را به تاخیر خواهد انداخت.

در این مرحله باید مشخصات خود را به عنوان مالک فروشگاه در فیلدهای مربوطه وارد نمایید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی و کد ملی می‌باشد. لطفا در وارد کردن دقیق نام و نام خانوادگی شناسنامه‌ای (منطبق با پروانه کسب) به همراه کد ملی ده رقمی دقت فرمایید. در پایان نیز باید تصویری باکیفیت و قابل‌خواندن از کارت ملی خود را با کلیک بر روی گزینه "افزودن عکس"، آپلود نمایید. وارد کردن هر سه مورد ذکرشده اجباری است و توجه داشته باشید که وارد کردن اطلاعات نادرست در هر یک از این مراحل می‌تواند منجر به تاخیر در تایید و راه‌اندازی فروشگاه شود.

نکته: با توجه به برخی ملاحظات، از برخی از کاربران خواسته شده است که به جای آپلود"تصویر  پروانه کسب" و "تصویر کد ملی"، فقط عکسی از خود به همراه کارت ملیشان گرفته و آپلود نمایند. این دسته از کاربران باید کارت ملی خود را با دست خود پایین تر از صورتشان قرار دهد و بدین ‌شکل، تصویری از خود به همراه کارت ملی بگیرند و بر روی سایت آپلود کنند وبرای این کاربران دیگر نیازی به آپلود تصویر جواز کسب نخواهد بود.

در نهایت، و با فشردن دکمه "ثبت‌نام"، در صورتی که اطلاعات واردشده و مدارک آپلودشده کامل باشند، فروشگاه شما در صف بررسی قرار خواهد گرفت. ذکر این نکته ضروری است که به دلیل بالابودن حجم درخواست‌ها برای ثبت‌نام فروشگاه، فرآیند رسیدگی و تایید قدری زمانبر است. از این که تا تایید نهایی فروشگاه خود صبوری می‌فرمایید سپاسگزاریم. در نهایت، هنگامی که فروشگاه شما فعال شود، شما قادر خواهید بود تا در فروشگاه خود اقدام به ثبت آگهی نمایید.

در نهایت، پس از تایید پنل فروشگاهی شما، می‌توانید با ورود به "دیوار من، فروشگاه" و انتخاب گزینه "فعال‌سازی اشتراک" وارد پنل فروشگاهی خود شوید و اقدام به ثبت آگهی نمایید.


نکات مهم و سوالات متداول در مورد ثبت‌نام فروشگاه‌ها

پنل فروشگاهی برای کدام شهرها فعال است؟ در حال حاضر، پنل فروشگاهی فقط  برای شهرهای استان تهران فعال شده است.

پس از ثبت‌نام فروشگاه، آیا قادر خواهم بود که آگهی شخصی عادی نیز ثبت کنم؟ بلی، پس از ثبت‌نام فروشگاه شما این امکان را خواهید داشت که بنا به تمایل خود، اگهی‌های خود را به صورت عادی و یا فروشگاهی ثبت کنید.

تماشای ویدئوی آموزشی مربوط به ثبت‌نام فروشگاه در دیوارآیا این جواب سوال شما بود؟