قوانین استفاده از چت دیوار

چت «دیوار» پل ارتباطی  بین آگهی‌گذاران و مخاطبان  است که با هدف تسهیل ارتباطات و معاملات ارائه شده‌ است.

 

هرگونه استفاده از چت دیوار به معنی پذیرفتن ضوابط و شرایط ذیل است:

  • مکاتبات کاربران از طریق چت دیوار باید مربوط به آگهی خاص و در خصوص ارائه و یا دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و ارتباط بابت سایر امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.

  • استفاده از چت دیوار صرفاً باید مربوط به معاملات باشد و دیوار ممکن است برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده، مزاحمت و کلاهبرداری در صورت لزوم،  بر مکاتبات، نظارت ماشینی یا انسانی انجام دهد.

  • مواردی از قبیل ارسال پیام و محتواهای غیراخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیرمؤدبانه، انجام هرگونه تبلیغات، ارائه اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین هستند و همچنین ارسال پیام‌های انبوه، در صورتی که توسط کاربران گزارش شوند، مورد بررسی قرار گرفته و طبق قوانین دیوار ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف شود.

  •  کاربران متعهد هستند کلیه قوانین و مقررات جاری کشور از جمله در خصوص ممنوعیت هرگونه مزاحمت، توهین، فحاشی، افترا و نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری را در محیط چت رعایت نمایند و بدیهی است که در صورت نقض این موارد شخصا مسئول بوده و دیوار علاوه بر حمایت از اشخاص زیان دیده شخصا نیز حق پیگیری کیفری موضوع یا مطالبه جبران خسارت خود را محفوظ می‌دارد.دیوار ممکن است در چنین مواردی به تشخیص خود اقدامات لازم از جمله در خصوص تعلیق موقت یا مسدودی دائم حساب اشخاص متخلف را انجام دهد.کاربرانی که از نقض مقررات فوق صدمه دیده اند، رضایت دادهاند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و ادعایی علیه دیوار نداشته باشند.هرگاه در خصوص موارد فوق،مراجع قانونی و قضائی از دیوار پیگیری نمایند، دیوار کلیه اطلاعات لازم را در اختیار ایشان قرار خواهد داد و اگر بابت این پیگیری ها توسط مراجع صالحه هزینه‌هایی به دیوار تحمیل شود، دیوار حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

 

علاوه بر رعایت موارد فوق، پیشنهاد می‌کنیم برای پیش‌گیری از فیشینگ و کلاهبرداری آنلاین، هنگام بازکردن لینک‌هایی که برای شما ارسال می‌شود محتاط باشید. همچنین از ارسال اطلاعات شخصی و خصوصی خود در چت که برای انجام معامله ضرورتی ندارند، جداً خودداری کنید.

آیا این جواب سوال شما بود؟