پرداخت را انجام دادم ولی اعمال نشده است

در صورتی‌که برای ثبت آگهی خود مبلغی پرداخت کرده‌اید و خدمت مورد نظر ارائه نشده است با مراجعه به ایمیلی که در آگهی خود درج کرده‌اید می‌توانید علت را جویا شوید. اگر آگهی شما هنوز بر روی «دیوار» منتشر نشده باشد کد هدیه‌ای معادل بسته انتخابی شما به ایمیل‌تان ارسال شده است که برای آشنایی با نحوه استفاده از آن می‌توانید بخش «چگونه از کد هدیه استفاده کنم؟» را مطالعه نمایید. همچنین در مواردی که برای آگهی منتشرشده خود اقدام به ارتقا می‌نمایید نیز در مواردی ممکن است خدمت مورد نظر به شما ارائه نگردد و کد هدیه‌ای نیز برای شما صادر نشده باشد.

در صورتی که نمی‌خواهید از کد هدیه استفاده نمایید و تمایل به بازگشت وجه خود را دارید، می‌توانید از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» در پایین صفحه درخواست خود را با ما مطرح نمایید.

اگر کد هدیه‌ای برای شما ارسال نشده است، احتمال دارد مشکل و یا اختلالی از سمت درگاه بانک و یا شبکه شتاب صورت گرفته باشد. با توجه به نحوه پرداخت خود از روش پیشنهادی زیر استفاده نمایید:

پرداخت از طریق گوشی اندروید

در صورتی که مبلغ از حساب شما کاسته شده، بانک موظف است طی ۷۲ ساعت نسبت به بازپرداخت وجه اقدام نماید. لذا خواهشمندیم تا آن زمان شکیبا باشید و در صورت بازنگشتنِ وجه کسر شده به حساب شما، با توجه به این موضوع که تمام پرداخت‌های صورت گرفته توسط اپلیکیشن «دیوار» بر روی گوشی‌ها با سیستم عامل اندروید از طریق اعتبار موجود در برنامه کافه‌بازار و یا درگاه‌های بانکی کافه‌بازار صورت می‌گیرد، با پشتیبانی کافه‌بازار به صفحه پشتیبانی و یا شماره تماس 41253000-021 مراجعه کرده و علت را جویا شوید. در موارد اندکی ممکن است مبلغ پرداختی شما از سمت کافه‌بازار به دست «دیوار» نرسیده باشد که در این موارد کافه‌بازار پیگیری لازم را انجام داده و نتیجه را خدمتتان اعلام می‌کند.

پرداخت از طریق وب‌سایت و گوشی آیفون

در صورتی که مبلغ از حساب شما کاسته شده، بانک موظف است طی ۷۲ ساعت نسبت به بازپرداخت وجه اقدام نماید. لذا خواهشمندیم تا آن زمان شکیبا باشید و در صورت باز نگشتنِ وجه کسر شده به حساب شما با بانکی که از درگاه آن پرداخت خود را انجام داده‌اید تماس بگیرید و با اطلاعات تراکنش خود، علت را جویا شوید.

بانک سامان: ۸۴۰۸۰-۰۲۱

بانک پاسارگاد: ۲۳۵۰۵- ۰۲۱

توجه داشته باشید که با توجه به مبلغ کسر شده، ممکن است پیامک بازگشت وجه از سوی بانک برای شما ارسال نشود و نیاز به بررسی صورت حساب باشد. در صورت تأییدیه پرداخت از طرف بانک لطفا شماره پیگیری، زمان و مبلغ پرداخت را  برای ما ارسال نمایید تا نسبت به پرداخت شما پیگیری لازم را انجام دهیم. برای این کار می‌توانید یکی از راه‌های تماس تلفنی با پشتیبانی یا ارسال ایمیل را با زدن دکمه «ارتباط با پشتیبانی» انتخاب نمایید.


آیا این جواب سوال شما بود؟