امکانات مربوط به صفحه نمایش آگهی و مشکلات آن


با انتخاب هر کدام از آگهی‌ها بر روی وبسایت یا اپلیکیشن دیوار، صفحه آن آگهی به نمایش در خواهد آمد. صفحه نمایش آگهی‌ها در دیوار ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.


صفحه آگهی چه امکانات و ویژگی‌هایی دارد؟

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، صفحه هر آگهی شامل عنوان آگهی، فیلدهای مربوط به آگهی (مانند قیمت و ...)، امکان "یادداشت‌گذاری، نشان کردن و به اشتراک‌گذاری"، تصویر (در صورت عکس‌دار بودن)، توضیحات، چت (در صورت فعال بودن) و اطلاعات تماس (در صورت مخفی نبودن) می‌باشد. نشان کردن به چه معناست و چگونه می‌توانم یک آگهی را نشان کنم؟

گاهی ممکن است یک آگهی را ببینید که از نظرتان ارزشمند باشد، اما در آن لحظه به هر دلیلی (مثلا بدموقع بودن) نخواهید با آگهی‌دهنده تماس بگیرید، یا این که قصد داشته باشید برای مقایسه با آگهی‌های دیگر آن را ذخیره کنید. برای این کار، شما می‌توانید آگهی مورد نظر را نشان کنید تا در زمانی که مایل بودید، به راحتی آن آگهی را بیابید.

برای نشان کردن آگهی، کافی است دکمه نشان کردن (علامت نشان در کنار سه نقطه، سمت چپ بالای تصویر) را انتخاب کنید تا با قرمزرنگ شدن این علامت، آگهی شما نشان شود.


برای مشاهده آگهی‌های نشان‌شده می‌توانید به بخش "دیوار من، یادداشت و نشان" مراجعه کنید.

یادداشت گذاری چیست و چگونه می‌توانم برای یک آگهی یادداشت بگذارم؟

گاهی ممکن است توضیحاتی در مورد آگهی داشته باشید که بخواهید برای آینده آن را نگه دارید.  شما می‌توانید با انتخاب سه نقطه در سمت بالا و چپ تصویر، و با انتخاب گزینه یادداشت‌گذاری این کار را انجام دهید.حال شما می‌توانید توضیحات مدنظر خود را نوشته و آن را ذخیره کنید.


اکنون می‌توانید در صورت نیاز به خواندن یادداشت‌ها، به بخش "دیوار من، یادداشت و نشان" مراجعه کنید و یادداشت‌های خود را مشاهده نمایید.

چگونه می‌توانم یک آگهی را برای دیگران ارسال کنم؟

گاهی ممکن است تمایل داشته باشید تا یک آگهی را برای دوستان خود ارسال کنید. شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه سه نقطه در قسمت بالا و چپ صفحه، و با انتخاب گزینه "اشتراک‌گذاری"، لینک آگهی موردنظر خود را از طریق پیامک یا هر کدام از پیام‌رسان‌های مورداستفاده‌اتان، برای دیگران ارسال کنید.


اطلاعات تماس و محدودیت در دریافت آن

با باز کردن صفحه هر آگهی، شما می‌توانید به اطلاعات تماس کاربر آگهی‌دهنده دسترسی داشته باشید. با انتخاب دکمه "اطلاعات تماس"، شما می‌توانید با کاربر مورد نظر تماس برقرار کنید، یا برای او پیامک ارسال کنید، یا آگهی را نشان کنید تا بعدا با او تماس بگیرید. در صورتی که کاربر چت آگهی را فعال کرده باشد، گزینه چت را نیز به همراه متوسط سرعت پاسخگویی کاربر به پیام‌ها را مشاهده خواهید کرد.


هر کاربر در طول روز می‌تواند به تعداد معینی از اطلاعات تماس آگهی‌ها دسترسی داشته باشد و در صورتی که این نعداد را رد کند، دیگر در آن روز قادر به مشاهده اطلاعات تماس نخواهد بود و با خطای محدودیت در دریافت اطلاعات تماس مواجه خواهد شد. این محدودیت در صبح فردای آن روز به پایان می‌رسد و کاربر می‌تواند مجددا به اطلاعات تماس آگهی‌ها دسترسی داشته باشد.


اطلاعات تماس مخفی‌شده

احتمالا هنگام کار با دیوار به آگهی‌هایی برخورده‌اید که در آن‌ها دکمه اطلاعات تماس وجود ندارد و به جای آن صرفا گزینه "پیام در چت" نمایش داده می‌شود. تنها پل ارتباطی با این آگهی‌دهندگان از طریق چت دیوار می‌باشد که می‌توانید با انتخاب گزینه "پیام در چت" به آن‌ها پیام داده و سوال خود در مورد آگهی را بپرسید.


حذف شماره تماس درج‌شده در توضیحات آگهی

طبق قوانین ثبت آگهی در دیوار، درج شماره تماس در توضیحات آگهی در تمامی دسته‌بندی‌ها (به جز خودرو و املاک) ممنوع می‌باشد. از این رو، هر گاه کاربر شماره تماس ثابت یا همراه خود را در توضیحات آگهی درج نماید، آگهی منتشر می‌شود اما اعداد این شماره‌ها در توضیحات آگهی به شکل ستاره (*****) درمی‌آیند. آن دسته از کاربرانی که تمایل دارند شماره ثابت خود را در آگهی قرار دهند، می‌توانند پس از ثبت آگهی، از طریق صفحه مدیریت آگهی،  شماره ثابت خود را در آگهی درج نمایند. هم‌چنین کاربران برای استفاده از شماره همراه، باید با شماره همراه موردنظر خود آگهی را ثبت نمایند تا این شماره در فیلد "اطلاعات تماس" به کاربران نمایش داده شود.

چرا قیمت آگهی‌های خودرو (در کل کشور) و املاک (در تهران) توافقی نمایش داده می‌شود؟

حسب ابلاغ مرجع قضایی، دیوار مجبور به عدم نمایش قیمت‌های تعیین شده از سوی کاربران در دو دسته‌بندی خودرو (در کل کشور) و املاک (در تهران) شده است. این موضوع باعث «افزایش هزینه‌های کاربران در جستجو»، «برقراری تماس‌‌های بیهوده» و «طولانی‌ترشدن زمان مذاکرات» شده که بر خلاف اهداف «دیوار» در تسریع و ساده‌سازی معاملات و ایجاد شفافیت در بازار است. از اینکه محدودیت‌های ما را درک می‌کنید، سپاسگزاریم.

آیا این جواب سوال شما بود؟