فیلتر کردن یعنی چه؟

اگر قصد دارید جستجوی خود را دقیق‌تر انجام دهید و یک سری فاکتورها را نیز در آن دخیل کنید از قسمت فیلتر می‌توانید استفاده نمایید. برای مثال برای خرید خودرو فاکتورهایی مثل برند خودرو، کارکرد و سال ساخت و برای خانه فاکتورهایی مثل تعداد اتاق، متراژ و محدوده اهمیت دارند که با محدود کردن این عوامل به نتایجی خواهیم رسید که مورد علاقه ما هستند، در این حالت تصمیم‌گیری ساده‌تر و گزینه‌­های انتخابی محدودتر خواهند شد.

در تمامی صفحات «دیوار» در قسمت پایینی نوار جستجو، گزینه "فیلترها" مشاهده می‌شود که برای فیلتر کردن آگهی‌ها از آن استفاده می‌کنیم. با کلیک بر روی آن صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود موارد را پر کنید و با زدن گزینه اعمال فیلتر، آگهی‌های مورد نظر خود را مشاهده نمایید.



توجه داشته باشید با توجه به دسته‌بندی که در آن قرار دارید و یا انتخاب می‌نمایید، گزینه‌های متفاوتی جهت فیلتر کردن آگهی‌ها برای شما به نمایش درخواهد آمد. برای مثال در دسته‌ی فروش مسکونی با فیلترهای زیر روبرو می‌شویم:



هم‌چنین زمانی‌ که در دسته‌ی خودرو سواری هستیم، فیلترهای زیر را مشاهده می‌کنیم:



همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، تعدادی از فیلترهای مربوط به خودرو پر شده‌اند. شما می‌توانید پس از پر کردن هر فیلتر، با کلیک مجدد بر روی گزینه مربوط به آن فیلتر، مقادیر قرار داده شده در آن را حذف کنید و یا مجددا مقادیر جدیدی را وارد نمایید. هم‌چنین می‌توانید با انتخاب گزینه "حذف فیلترها" از قسمت بالا و چپ صفحه، تمامی فیلترهای انتخاب‌شده را حذف نمایید و فیلترهای جدیدی را انتخاب کنید. زمانی که گزینه اعمال را می‌زنید لیستی از آگهی‌ها با توجه به فیلترهای انتخابی برای شما طبق عکس زیر به نمایش درخواهد آمد. همچنین مقادیر و فیلترهای انتخاب شده را نیز می‌توانید در زیر نوار جستجو مشاهده نمایید.

همچنین در هر دسته‌بندی پرکاربردترین فیلترها در زیر نوار جستجو نمایش داده می‌شود که می‌توانید جهت سهولت جستجو از آن‌های نیز استفاده نمایید. به عنوان مثال مطابق تصویر زیر، در دسته‌بندی خودرو امکان تعیین قیمت، سال ساخت و ... در زیر نوار جستجو ارائه شده است.

جستجوهای شما محدود به همان شهری است که از ابتدا آن را در تنظیمات خود انتخاب نموده‌اید و برای جستجو در سایر شهرها باید شهر دیگری را انتخاب کرده و مجددا نسبت به جستجوی خود اقدام نمایید. در نوار پایین برنامه سمت راست می‌توانید شهر انتخابی خود را مشاهده نمایید و برای تغییر شهر خود باید به بخش "دیوار من، تنظیمات، شهر من" رفته و شهر خود را تغییر دهید.


آیا این جواب سوال شما بود؟