شرایط و ضوابط استفاده از سامانه مشاورین املاک دیوار

شرایط و ضوابط استفاده از سامانه مشاورین املاک دیوار


سامانه مشاورین املاک دیوار توسط شرکت آگه‌ پردازان هوشمند (سهامی خاص) با هدف ارائه خدمات به آژانس ها و مشاورین املاک طراحی شده و تحت شرایط و ضوابط ذیل خدمات مربوط در حوزه خرید، فروش، اجاره و رهن املاک را به کاربران ارائه می‌نماید. لذا این شرایط به‌عنوان یک قرارداد لازم الاجرا با رعایت ماده ۱۰ قانون مدنی بر روابط بین کاربران و شرکت حاکم خواهد بود. ثبت‌نام کاربران در سامانه مشاورین املاک دیوار به منزلهٔ پذیرش و قبول شرایط و ضوابط دیوار و همچنین «شرایط و قوانین دیوار» می‌باشد. لذا ضروری است پیش از استفاده خدمات سامانه مشاورین املاک، این شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه فرمایید.


ماده ۱- تعاریف و اصطلاحات


الف) دیوار: ارائه‌دهندهٔ خدمات برخط از طریق سایت و اپلیکیشن است. نام و علامت تجاری ثبت‌شدهٔ دیوار و تمام امتیاز سایت و اپلیکیشن دیوار متعلق به شرکت آگه پردازان هوشمند (سهامی خاص) است.


ب) شرکت: منظور شرکت آگه پردازان هوشمند به شماره ثبت ۴۹۷۱۵۶ است.


پ) سایت: منظور از سایت، وب‌سایت رسمی دیوار با دامنهٔ www.divar.ir است. تمام امتیازات این وب‌سایت در مالکیت شرکت است.


ت) اپلیکیشن: منظور از اپلیکیشن، نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند دیوار است که تا به حال برای دو سیستم عامل Android و iOS طراحی شده است. این نرم‌افزار در مالکیت شرکت است. قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای و سایر مقررات حمایتی شامل اپلیکیشن دیوار می‌شود.


ث) سامانه مشاورین املاک دیوار: بستری (پلتفرم) است که از سوی دیوار در اپلیکیشن/سایت دیوار طراحی شده و امکان ثبت آگهی ملک برای آژانس‌ها و مشاورین املاک را فراهم می‌کند. به نحوی‌که مشاورین املاک می‌توانند بر حسب نیاز خود، به منظور فروش، رهن و اجاره ملک در آن آگهی کنند و کاربران می توانند آگهی های املاک را مشاهده و در صورت تمایل و با آزادی اراده، صحت قصد و با اطلاعات کافی با ارتباط گرفتن با آژانس‌ها و مشاورین املاک از طرق مقتضی، برای آگهی مدنظر درخواست بازدید ملک،ا جاره، رهن و یا خرید نمایند.


ج) پلتفرم: منظور از پلتفرم، واسطی الکترونیکی و مجازی است که با ایجاد فضای برخط، امکان معاملات بی‌واسطه را برای کاربران فراهم می‌کند.


چ) اینماد: نماد اعتماد الکترونیکی یک نشان دولتی است که صرفاً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، با درنظر گرفتن ماهیت کسب و کارها و احراز صحت اطلاعات کسب و کار مربوطه صادر شده و به کسب و کارهای اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هويت و صلاحيت آنها اعطا مي‌گردد.


ح) جواز کسب: جوازی است که از سوی اتحادیه مرتبط با رسته شغلی برای شروع فعالیت برابر با ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی ایران به نام مدیران آژانس املاک صادر می‌گردد.


خ) شرایط و قوانین دیوار: منظور شرایط و قوانین مقرر در این آدرس می‌باشد.


د) شرایط درج آگهی: منظور شرایط مقرر در این آدرس می‌باشد.


ذ) دارایی های فکری: شامل و نه محدود به تمامی متون، طرح‌های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، علائم تجاری، لوگو، کد‌های نرم‌افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در سایت و اپلیکیشن دیوار.


ر) کاربر: منظور از کاربر، فردی است که بعد از تأیید شماره تلفن همراهش، در سایت یا اپلیکیشن دیوار فعالیت می‌کند، چه به عنوان آگهی‌گذار و چه به عنوان بینندهٔ آگهی. بر حسب صلاحدید و رویکردهای تعیین‌شده در دیوار، ممکن است هویت تمام کاربران دیوار در سطوح مختلف احراز شود.


ز) صاحب پنل: کاربری که درخواست اخذ پنل را ‌می‌نماید و بعد از ایجاد حساب کاربری می‌تواند اقدام به خرید بسته نماید و در دیوار آگهی بگذارد.صاحب پنل حسب مورد می‌تواند مدیر آژانس املاک و یا مشاور املاک به صورت مستقل باشد.ماده ۲- شرایط ایجاد حساب کاربری


۱- مدیران آژانس‌ها و یا مشاورین املاک با ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری در سامانه مشاورین املاک دیوار اعلام می‌نمایند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده و پذیرفته اند، لذا در آینده هر گونه اعتراض و یا ایرادی در این خصوص بلا اعتبار است.


تبصره: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضا کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.


۲- به منظور ایجاد حساب کاربری در سامانه مشاورین املاک دیوار، صاحبین پنل باید دارای حداقل سن ۱۸ سال تمام (برای اشخاص حقیقی) و واجد اهلیت قانونی باشند.


۳- اشخاص برای ثبت نام می‌بایست مدارک و اطلاعات مورد نیاز دیوار را در سایت و یا اپلیکیشن بارگذاری نمایند.


۴- ساخت حساب کاربری توسط صاحبین پنل از طریق سایت و اپلیکیشن دیوار امکان‌پذیر است.


۵- حساب کاربری صاحبین پنل بعد از تأیید مدارک از سوی دیوار فعال خواهد شد.


۶- صاحبین پنل باید گذرواژه‌ای را كه به صورت رمز یکبار مصرف (OTP-One-time Password) برای ایشان ارسال می‌شود به صورت محرمانه حفظ نمایند و موکدا آن را در اختیار دیگران قرار ندهند. صاحبین پنل شخصاً مسئول حفظ امنیت و رعایت محرمانگی شناسه کاربری و گذرواژه هستند. دیوار مسئول خسارات ناشی از سوء استفاده شخص ثالث از حساب کاربری (با آگاهی یا بدون آگاهی وی) نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه صاحبین پنل خواهد بود. مسئولیت خسارات ناشی از سوء استفاده شخص ثالث از حساب کاربری که ممکن است مستقیما متوجه سامانه مشاورین املاک گردد و یا در نتیجه دعاوی دیگران متوجه دیوار گردد، بر عهده صاحبین پنل بوده و دیوار حق پیگرد قضایی را برای خود محفوظ نگه می‌دارد. در صورتی که دیوار به هر دلیل این خسارات را جبران نمود متعاقبا حق رجوع به صاحبین پنل را دارد و صاحبین پنل اعتراضی به اقدامات دیوار نخواهد داشت.


۷- هر صاحب پنل تنها مجاز به ساخت یک حساب کاربری در سامانه مشاورین املاک دیوار می‌باشد.


۸- صاحبین پنل با ثبت نام و ساخت حساب کاربری در سامانه مشاورین املاک دیوار صحت و اعتبار کلیه اطلاعات و انتساب آن را به خود اقرار و تأیید می‌نمایند. در صورت تغییر در اطلاعات خود، صاحبین پنل متعهد هستند که این اطلاعات را در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت ۷ روز کاری به روز رسانی نمایند. در غیر این صورت و در صورت اثبات خلاف این امر یا تاخیر از سوی صاحبین پنل، کلیه مسئولیت های قانونی این موضوع متوجه صاحبین پنل خواهد بود.


۹- صاحبین پنل، ﺣﻖ واﮔﺬاری حساب کاربری یا حقوق و ﺗﻌﻬﺪات ﻧﺎﺷﯽ از ارائه خدمات موضوع این سند به غیر را ﺟﺰئاً ﯾﺎ ﮐﻼً و ﯾﺎ ﻣﺸﺘﺮﮐﺎً تحت هر عنوان اعم از صلح و بیع و شراکت و مانند آنها از عقود معین و نامعین ﻧﺪارند. مسئولیت کلیه اقداماتی که از سوی حساب کاربری صاحب پنل صورت می گیرد بر عهده شخص ایشان است.


۱۰- صاحبین پنل متعهد هستند از ایمیل و یا شماره تلفن متعلق به خود جهت استفاده در حساب کاربری در سامانه مشاورین املاک دیوار اقدام نمایند.


۱۱- صاحبین پنل اعلام و اقرار می‌نمایند که از قوانین حوزه فعالیت خود از جمله قوانین صنفی، قانون تجارت الکترونیکی، قانون کار، قانون مالیاتهای مستقیم و قانون تامین اجتماعی اطلاع کامل دارند. ادعای جهل در مقابل دیوار یا ثالث رافع مسئولیت نیست و دیوار نیز تکلیفی در خصوص آموزش این امور ندارد.


۱۲- صاحبین پنل با درج شماره تلفن همراه خود در سامانه مشاورین املاک دیوار می‌پذیرند که دیوار پیامک های اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس های ویژه را برای ایشان ارسال نماید. در صورت تمایل، صاحبین پنل می‌توانند از طریق ارسال ایمیل به support@divar.ir درخواست نمایند که ارسال این پیامک ها قطع شود.


۱۳- صاحبین پنل می‌بایست از انتخاب نام و علامت های غیر اخلاقی و یا نام و علامت هایی که مالکیت آن متعلق به اشخاص ثالث است و عناوینی که به هر دلیل محدودیت یا ممنوعیت قانونی دارد یا ممکن است به دلیل شباهت های خاص با سایر برندها موجب گمراهی برای سایر اشخاص شود خودداری ورزند. در صورت تخلف، دیوار می تواند نسبت به مسدودی حساب کاربری صاحبین پنل اقدام نماید و ایشان متعهد هستند که کلیه خسارات وارده به دیوار و اشخاص ثالث را جبران نمایند.


۱۴- ایجاد حساب کاربری در دیوار و استفاده از خدمات سامانه مشاورین املاک دیوار از سوی صاحبین پنل هیچ نوع رابطه ای از نوع شعبه، نمایندگی، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام، رابطه کارگر و کارفرمایی، پیمانکاری و یا نظایر آن را فی مابین صاحبین پنل و دیوار ایجاد نخواهد کرد.


۱۵- صاحبین پنل می‌توانند برای اعضای آژانس املاک خود نیز در پنل مربوطه دسترسی ایجاد کنند و اعضای آژانس املاک اعم از مدیر و یا مشاور نیز در پنل اخذ شده توسط مدیر آژانس، آگهی ثبت نمایند. معرفی این افراد به دیوار و تعیین میزان اختیار ایشان، توسط صاحبین پنل صورت می‌گیرد.


ماده ۳- هزینه ایجاد حساب کاربری و هزینه ثبت آگهی املاک


۱-در حال حاضر ایجاد حساب کاربری در استفاده از خدمات بستر سامانه مشاورین املاک دیوار برای صاحبین پنل رایگان است. دیوار در هر زمانی که صلاح بداند می‌تواند استفاده از خدمات را منوط به پرداخت هزینه نماید. در صورت تغییر سیاست، مراتب به شکل مقتضی از طریق پیامک و یا پستچی دیوار به صاحبین پنل اطلاع رسانی خواهد شد.


۲- برای دسترسی به خدمات سامانه مشاورین املاک دیوار نیاز به اتصال به اینترنت دارید. به همین دلیل ممکن است شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت از کاربران بابت استفاده از اینترنت هزینه‌ دریافت کند. برای اطلاع از هزینه های این مورد می‌توانید با ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.


۳- صاحبین پنل برای آگاهی از هزینه ثبت آگهی املاک و سایر خدمات قابل ارائه می‌توانند بعد از ایجاد حساب کاربری به صفحه دیوار من مراجعه نمایند و از قسمت پنل املاک هزینه‌ها را مشاهده نمایند.
ماده ۴- تعهدات صاحبین پنل


۱- صاحبین پنل با ثبت آگهی ملک تأیید و تصدیق می‌کنند که برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران دارای مجوزهای لازم برای فعالیت در حوزه مربوطه هستند.


۲- صاحبین پنل تأیید و تصدیق می‌نمایند که نسبت به خدمات و کیفیت نحوه ارائه خدمات توسط سامانه مشاورین املاک دیوار آگاهی کامل دارند. همچنین صاحبین پنل با اطلاع از خدمات و کیفیت نحوه‌ی ارائه‌ی این خدمات اقدام به ایجاد حساب کاربری کرده اند.


۳- صاحبین پنل متعهد هستند تصاویر و توضیحات ملک مندرج در آگهی را دقیقاً مطابق با واقعیت درج نمایند.


۴- درج هرگونه محتوایی اعم از تصویر، توضيحات آگهی و يا محتوای لينک، که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، در آگهی های املاک ممنوع است. دیوار محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه دیوار از سوی صاحبین پنل مسموع نخواهد بود.


۵-صاحبین پنل با ثبت نام و دریافت پنل املاک صحت و اعتبار کلیه اطلاعات و انتساب آن را به خود اقرار و تأیید می‌نمایند. در صورت تغییر در اطلاعات خود، صاحب پنل متعهد است که این اطلاعات را در اسرع وقت به‌روزرسانی نماید. در صورت اثبات خلاف یا تأخیر، کلیه مسئولیت‌های قانونی این موضوع متوجه صاحبین پنل خواهد بود.


۶-صاحبین پنل با دریافت پنل املاک، می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های دیگر متعلق به خود و یا معرفی شده توسط ایشان به عنوان اعضای آژانس املاک نیز در آن پنل فعالیت کنند.بدیهی است مسئولیت هرگونه تخلف توسط شماره تلفن های دیگر نیز بر عهده صاحب پنل املاک است.ماده ۵- شرایط قرار دادن آگهی


۱- صاحبین پنل در انتشار کلیه آگهی‌ها باید تمامی شرایط و قوانین ثبت آگهی را رعایت کنید.


۲- در مورد آگهی ملک، تمامی آگهی‌ها باید شامل مشخصات دقیق و واقعی ملک باشد.در غیر این‌صورت به محض اطلاع، دیوار آگهی را حذف خواهد کرد.


۳- هر آگهی باید متعلق به یک ملک در بازار معاملات باشد، در صورتی که صاحب پنل، مالک ملک مورد نظر نباشد، باید اجازه مالک را برای انتشار آگهی داشته باشد.


۴-در صورت انصراف مالک از معامله ملک، معامله موفق و یا هر دلیل دیگری که باعث حذف ملک از بازار معاملات شده باشد، صاحب پنل موظف است در اسرع وقت آگهی مورد نظر را حذف کند.


۵- قیمت درج شده در آگهی باید مورد تأیید مالک باشد.


۶-در صورت عکس‌دار بودن آگهی، تمام عکس‌ها باید متعلق به همان ملک باشد.


۷- اطلاعات ثبت شده در آگهی مانند محدوده، متراژ، طبقه، آدرس، امکانات(پارکینگ، انباری، آسانسور و ...) می‌بایست متعلق به همان ملک باشد.


۸- در صورتیکه آگهی فاقد شرایط فوق باشد دیوار حق اقدامات ذیل را دارد:


۸-۱) حذف آگهی بدون بازگرداندن وجه پرداخت شده


۸-۲) حذف بخشی از اطلاعات آگهی بدون اطلاع‌رسانی


۸-۳) تعلیق و یا مسدود سازی حساب کاربری صاحب پنل برای دسترسی به تمام یا بخشی از امکانات دیوار


۸-۳-۱) لازم به ذکر است، در صورت مسدود شدن ، بسته های خریداری شده صاحب پنل نیز از دسترس او خارج شده و وجه پرداخت شده، بازگردانده نمی‌شود.


۸-۴) مسدودسازی حساب کاربری یک یا چند عضو پنل آژانس املاک، در صورت تخلف یک یا چند نفر از اعضا
ماده ۶- سلب مسئولیت


۱- ایجاد حساب کاربری در سامانه مشاورین املاک دیوار به هیچ وجه به منزله تأیید عملکرد صاحبین پنل و افراد معرفی شده بوسیله ایشان توسط دیوار نمی‌باشد و سامانه مشاورین املاک دیوار صرفا مکانی مجازی برای ثبت آگهی ملک از سوی صاحبین پنل و افراد معرفی شده بوسیله ایشان می‌باشد.


۲- انتشار آگهی در سامانه مشاورین املاک دیوار به منزله‌‌ی تأیید محتوای آگهی صاحبین پنل توسط دیوار نیست. دیوار هرگونه مسئولیت را در مورد محتوای منتشره توسط صاحبین پنل و خسارات مادی و معنوی که ممکن است از انتشار، بارگذاری یا از بین‌رفتن آنها ناشی شود از خود سلب و ساقط نموده و تنها در صورت دریافت دستور قضایی، اقدامات مقتضی را به عمل خواهد آورد. صاحبین پنل می‌بایست قبل از انتشار محتوای مورد نظر از انطباق آن با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و مفاد این سند اطمینان حاصل نماید.


۳- سامانه مشاورین املاک دیوار صرفاً محلی برای ثبت آگهی املاک از سوی صاحبین پنل است و تنها ایجاد ارتباط بین صاحبین پنل و کاربران آگهی بیننده را تسهیل می نماید. مسئولیت همۀ افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد؛ برعهدۀ شخص متخلف بوده و دیوار هیچ گونه مسئولیتی در قبال افعال کاربران خارج از چارچوب مقرر در این سند بر عهده ندارد. در صورت بروز تخلف از سوی صاحبین پنل و یا افراد معرفی شده بوسیله ایشان ، دیوار همواره می‌تواند ضمن تعلیق و یا مسدود سازی حساب کاربری شخص متخلف، از طریق مراجع قضایی ذیصلاح، اقدامات قانونی را در راستای احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورد.


۴- مراحل بازدید از ملک، شرایط قرارداد ملک و امثالهم تماما حسب نظر صاحبین پنل تعیین می شود و دیوار در این زمینه هیچ گونه دخالت و یا مسئولیتی بر عهده ندارد.


۵- در صورت سوء استفاده از اطلاعات کاربران، دیوار در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نداشته و جبران کلیه خسارات وارده به کاربران تماما بر عهده صاحبین پنل می‌باشد.


۶- دیوار هیچگونه نقشی در قیمت گذاری ملک ندارد، بدیهی است در صورت تخلف و سوء نیت در قیمت گذاری دیوار حق تعلیق و یا مسدود سازی حساب کاربری شخص متخلف،عدم بازگرداندن وجه و پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می‌داند.


ماده ۷- تخلف از تعهدات


۱- در صورتی که صاحبین پنل از انجام هر یک از تعهدات قانونی خود بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا تعهدات قراردادی و ضوابط دیوار تخلف نمایند، دیوار می‌تواند با اخطار قبلی یا بدون آن، حساب کاربری ایشان را در دیوار تعلیق و یا مسدود کند و وجوه پرداخت شده از سمت شخص متخلف را بازنگرداند. بازگشت ایشان به دیوار تنها با تأیید و اجازه مجدد دیوار امکان‌پذیر خواهد بود. بدیهی است صاحبین پنل حق هرگونه اعتراض و مطالبه خسارت در این خصوص را از خود سلب نمود.


۲- هرگونه اقدامی که از سوی صاحبین پنل و یا افراد معرفی شده بوسیله ایشان صورت پذیرد که منجر به ورود خسارت به دیوار گردد؛ دیوار می تواند حسب صلاحدید خود حساب کاربری ایشان را تعلیق و یا مسدود نماید و نیز اقدامات قانونی لازم را علیه شخص متخلف صورت دهد.


ماده ۸- مالکیت فکری


۱-‌کلیه حقوق مادی و معنوی متصور در خصوص دارایی های فکری انحصاراً در مالکیت دیوار بوده و حق انحصاری بهره‌برداری از آن متعلق به دیوار است. هر گونه نقض این مالکیت از قبیل مهندسی معکوس، استفاده از علامت، استفاده از نام و عنوان اثر و سایر حقوق، حسب مورد موجب پیگرد حقوقی و کیفری خواهد بود.


۲- استفاده از خدمات سامانه مشاورین املاک دیوار، هیچ‌گونه حق مالکیت مادی و معنوی برای صاحبین پنل به وجود نمی‌آورد.


ماده ۹- اخطار و اطلاعیه


۱-محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. تغییرات این سند در اسرع وقت از طریق ایمیل، پیامک و یا حساب کاربری به اطلاع صاحبین پنل خواهد رسید و تأیید ایشان اخذ خواهد شد. در صورت عدم تمایل صاحبین پنل به ادامه‌ی استفاده از خدمات، ایشان می‌توانند با اعلام نارضایتی یا عدم موافقت با شرایط جدید به استفاده خود از حساب کاربری پایان دهند یا حساب کاربری خود را مسدود سازند.


۲- هرگونه اخطار و اطلاعیه از طریق این سایت تنها با شماره تماس اعلامی صاحبین پنل هنگام ثبت‌‌نام و یا از طریق حساب کاربری ارسال و به صاحبین پنل اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین صاحبین پنل می‌توانند جهت پرسیدن سوالات، ارائه پیشنهادات و شکایات خود راجع به این شرایط و ضوابط از طریق تماس با پشتیبانی به شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۴۰۰ و یا ارسال ایمیل به آدرس support@divar.ir با دیوار در ارتباط باشند.


ماده ۱۰- قوانین و صلاحیت


۱- سامانه مشاورین املاک دیوار تحت حاکمیت قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود و تمامی کاربران باید از این قوانین، به خصوص قوانین مرتبط با قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مصوب ۱۳۸۸، قانون تجارت و لایحه‌‌ی اصلاحی آن و آیین‌نامه‌های مربوط به کسب‌وکارهای مجازی تبعیت کنند.


۲- اگر بخشی از مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات مندرج در این سند نامعتبر، غیرقانونی یا غیرقابل اجرا شود یا به واسطه مقررات قانونی و ضوابط حاکم اجرای بخشی از سند حاضر ناممکن گردد، تنها همان بخش از مفاد سند نامعتبر، غیرقانونی، غیرقابل اجرا و ناممکن شده و با امکان قابلیت انفکاک در مفاد آن، سایر بخش‌های سند کما فی‌السابق لازم‌الاجرا است.

آیا این جواب سوال شما بود؟