چرا چت دیوار من مسدود شده است؟

عدم رعایت قوانین استفاده از چت دیوار و نقض مواردی از قبیل انجام هرگونه تبلیغات، ارائه اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین هستند، ارسال پیام و محتوای نامناسب یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیراخلاقی و همچنین ارسال پیام‌های انبوه، در صورتی که توسط کارشناسان دیوار شناسایی شده یا از سمت کاربران گزارش شود، مورد بررسی قرار گرفته و طبق قوانین دیوار ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن دائمی چت کاربر متخلف شود.


  • تعلیق کاربر: چت کاربر براساس گزارش کاربران دیگر و در صورت اثبات تخلف توسط کارشناسان، تعلیق شده و کاربر برای مدت محدودی امکان استفاده از چت دیوار را ندارد. مدت زمان تعلیق چت بسته به نوع تخلف از ۳ تا ۳۰ روز بوده و در صورت تکرار، این زمان تمدید می‌شود. در غیر این صورت با اتمام زمان تعلیق، امکان استفاده از چت به‌صورت خودکار فعال می‌شود.

  • مسدود شدن کاربر: چت کاربر با توجه به نوع تخلف یا تکرار تخلف، مسدود شده و کاربر برای همیشه امکان استفاده از چت دیوار را از دست می‌دهد.


انواع فعالیت‌هایی که باعث مسدود یا تعلیق شدن کاربر می‌شوند:

ایجاد مزاحمت: چت دیوار تنها برای برقراری ارتباط در خصوص آگهی و معامله بوده و ارسال پیام با محتوای غیراخلاقی، مستهجن و یا مبتذل در قالب متن، صوت یا تصویر که باعث مزاحمت، آزار یا اذیت طرف مقابل شود خلاف قوانین استفاده از چت دیوار بوده و کاربر متخلف تعلیق یا مسدود می‌شود.

ادبیات غیرمؤدبانه: لازم است هنگام معامله در چت دیوار احترام طرفین معامله حفظ شود. ارسال پیام خارج از عرف که موجب توهین به شعور، هویت، وجود و شخصیت طرف مقابل شده یا کالا و خدمات ارائه‌شدهٔ فرد را زیر سوال برد، خلاف قوانین است. همچنین ارسال هر پیامی که احساسات را جریحه‌دار کرده و باعث برانگیختن، تحریک و خشم کاربر مقابل گردد می‌تواند سبب تعلیق یا مسدود شدن فرد متخلف شود.

پیام‌های نامرتبط با معامله: تنها ارسال پیام‌های مرتبط با آگهی و معامله مجاز است و ارسال پیام یا پرسیدن سوالاتی که به آگهی مورد نظر، پیشبرد معامله و هماهنگی‌های ارائه و تحویل کالا یا خدمات مربوط نباشد تخلف محسوب می‌شود.

تبلیغات در چت: تبلیغ کالا و خدمات و ارسال پیام‌های انبوه تبلیغاتی در چت، خلاف قانون است و در صورت گزارش و مشاهده، چت کاربر متخلف تعلیق یا برای همیشه مسدود می‌شود.

معاملهٔ کالا‌ها و فعالیت‌های غیرمجاز: ارسال پیام برای معاملهٔ هر نوع کالا یا خدماتی که در لیست کالاها و فعالیت‌های غیرمجاز قرار داشته یا هر کالا، خدمات یا فعالیتی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایت دیوار باشد ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود.

نقض حقوق کاربران دیوار: در صورتی که کاربر در چت دیوار رفتاری مشکوک به کلاهبرداری، مانند دریافت بیعانه و تحویل ندادن کالا، ارسال رسید‌های جعلی، ارسال لینک فیشینگ یا برنامهٔ مخرب، جعل هویت و یا درخواست نامربوط به معامله انجام دهد، تخلف کرده و حساب چت کاربر تعلیق یا برای همیشه مسدود می‌شود.

توجه داشته باشید که تمام پیام‌ها و اطلاع‌رسانی‌های در دیوار، از طریق «پستچی دیوار» انجام می‌شود و هیچ راه ارتباطی غیر از پستچی، میان دیوار و کاربران وجود ندارد.

تعلیق یا مسدود شدن کاربر و با در نظر گرفتن تخلف صورت گرفته، به تشخیص کارشناسان دیوار و پس از بررسی گزارش کاربران انجام می‌شود.

اگر هیچ کدام از دلایل بالا برای شما صادق نبوده و معتقدید چت شما به اشتباه تعلیق یا مسدود شده است، این موضوع را از طریق ارتباط با پشتیبانی با ما مطرح نمایید.

آیا این جواب سوال شما بود؟